niedziela, 21 czerwca 2015

Samodzielnie wykonane meble z palet ? To prostsze niż myślisz!

Czy moda na meble z palet już minęła ? - Odpowiada  SANTI: Producent palet

Meble z palet to temat wciąż aktualny i na czasie. Jest to element oryginalnego wystroju wnętrza 
i sposób na wyróżnienie się wśród znajomych poprzez nadanie otoczeniu niepowtarzalnego wyglądu. Ponadto w ostatnim czasie zanotowaliśmy wzrost zapytań klientów niepochodzącym z rynku B2B dotyczących zakupu palet właśnie z przeznaczeniem ich na meble wykonane z płaskich konstrukcji paletowych. I tutaj skala zapytań jest różna. Niektórzy klienci zachęceni aktualną modą chcą tworzyć meble nie tylko dla siebie ale też dla swoich potencjalnych klientów. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że wyrasta nam tutaj całkiem nowy sektor branży meblarskiej. 

Jakie palety są wykorzystywane w procesie produkcji meble z palet ?

Najczęściej mamy tutaj do czynienia z zapytaniami o palety nowe. Klienci chcą aby palety były estetycznie wykonane z ostrymi krawędziami i deskami pozbawionymi kory oraz szpecących oflisów. Z całą pewnością jest brane pod uwagę to, że ich przeznaczeniem będzie udekorowanie wnętrze, a nie ich walory przemysłowe. Co do zamawianych rozmiarów wyraźną dominację uzyskują palety o wymiarach 1200x800 mm. Są tą palety o standardowym rozmiarze palety EUR/EPAL/UIC - taka paleta zapewnia możliwość segmentowej budowy mebla. Oznacza to, że jest on wykonany z kilku bądź nawet kilkunastu palet. Oprócz tego w zależności od potrzeb nasi klienci często pytają o palety 1200x1000 mm oraz 1200x1200 mm. Do mniejszych konstrukcji wykorzystywane są pół palety oraz nawet ćwierć palety. Istotne jest aby palety były suche i wyheblowane gotowe do impregnowania i malowania. Zamiast gwoździ można zastosować bardziej estetyczne wkręty. Paleta ze względów estetycznych nie powinna mieć żadnych wypalonych znaków licencyjnych. Świetnie nadaje się tutaj zatem tzw. paleta jednorazowa bądź przemysłowa.

Przykładem takiej palety może być ta wyprodukowana przez SANTI | Producent palet umieszczona poniżej:

Palety EUR / EPAL / UIC bez znaku - SANTI | Producent palet
Jak można zauważyć paleta tego typu posiada wszystkie atrybuty wymienione powyżej. Ten solidny produkt z całą pewnością nada się pod budowę łóżka bądź ławy. Nienaganna estetyka.

Jakie palety raczej nie nadają się pod produkcję mebli z palet ? 

Jak już wcześniej sobie powiedzieliśmy nie powinno się stosować palet typowo przemysłowych z korą. Taka paleta niestety dostarczy nam wielu trudności podczas heblowania i malowania. Ponadto kora w wyniku utraty wilgoci zacznie odpadać i brudzić wnętrze. Nikt przecież nie ma ochoty zamiatać odpadów po ciągle sypiącym się meblu. Ponadto deski w takim produkcie często posiadają mniejszy przekrój poniżej 22 mm. Jest on wtedy mniej wytrzymały i solidny.

Jaka paleta nie nadaje się wg SANTI pod meble z palet ? Spójrzmy poniżej:

Paleta przemysłowa o wymiarach 1200x800 mm - SANTI | Producent palet

Jak można zauważyć powyższa paleta posiada na swoich elementach konstrukcyjnych oflis oraz korę - naszym zdaniem są to czynniki dyskwalifikujące ją jako element mebla i wyposażenia wnętrz. Jej zadaniem jest i zostać powinno transportowanie materiałów z branży budowlanej, opakowaniowej lub innych gdzie nienaganna estetyka nie jest koniecznością.

Czy można takie meble wykonać samodzielnie? Korzystniej kupić gotowy produkt?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od naszej determinacji i chęci działania. Sześć nowych palet o wymiarach euro dostaniemy już za około 150 zł, a z całą pewnością wystarczy nam to do budowy solidnego dużego łóżka z oparciem. Kilkadziesiąt złotych przeznaczymy na farby oraz impregnat wraz z narzędziami malarskimi. Konfrontując to z cenami w serwisie aukcyjnym allegro sporo zaoszczędzimy - ceny takich łóżek bez materaca zaczynają się od 500 złotych.

Jak narzędzie będą nam potrzebne przy wykonywaniu mebli z palet ?

Oprócz palet z firmy o profilu produkcja palet z całą pewnością przyda nam się ręczna pilarka tarczowa do podzielenia palety na odpowiadające nam elementy, wkrętarka i wkręty, które zapewnią odpowiednią jakość połączeń oraz pędzle lub pistolet lakierniczy wraz ze sprężarką umożliwiającą pomalowanie i zabezpieczenie mebli przed zniszczeniem i czynnikami zewnętrznymi.

Gdzie kupić takie palety ?

Oczywiście najlepszą opcję będzie ich zakup ... właśnie u nas! W SANTI | Producent palet - jesteśmy prężnie rozwijająca się firmą z branży opakowań drewnianych. Palety produkujemy nieprzerwanie od 1996. Początkowo pod nazwą Wytwarzanie Wyrobów z Drewna przy czym zmiana właściciela doprowadziła również do zmiany nazwy właśnie na SANTI.

Produkcja palet odbywa się na nowoczesnej linii do montażu palet. Oferujemy wykonanie palet standardowych bądź niestandardowych zgodnie z życzeniami naszych potencjalnych klientów. Wszystkie palety są na bieżąco sprawdzane pod kątem jakości przez naszych pracowników zgodnie z wewnątrzzakładową kartą detali zgodnych i niezgodnych. Pracujemy na nowoczesnych maszynach firm takich jak Vector, Wirex czy ZM Jabłoński. Oferujemy najwyższą jakość elementów złącznych poprzez stosowanie gwoździ certyfikowanych przez EPAL.

Charakteryzuje nas możliwość dostaw palet standardowych na zasadach Just In Time - dokładnie na czas od ręki otrzymasz od nas każdą ilość palet drewnianych przemysłowych o wymiarach 1200x800 mm.

Płacąc nam za palety kupujesz nie tylko sam produkt ale także bezpieczeństwo, terminowość oraz najwyższy poziom jakości zarówno wyrobu jak i działań transportowych.

Zapraszam do współpracy!

SANTI Dorota Kaleta | Producent palet
NIP: 8321459249
tel. 785385432
http://www.santi-palety.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz