poniedziałek, 3 lutego 2014

Jeszcze dom czy już magazyn? Umebluj mieszkanie... paletami!

Tytułem wstępu należy zaznaczyć, że palety drewniane zaliczane są przede wszystkim do grona platform umożliwiających przemieszczanie i składowanie w odpowiednich warunkach towarów serwowanych nam przez producentów i dystrybutorów z różnych gałęzi przemysłu. Choć teoria ściśle określa nam przeznaczenie tego typu wyrobów ludzkość znana jest ze swoich skłonności do modyfikacji i prześcigania się w przekraczaniu barier postępu i nowości.

Meble wykonane z palet lata temu podbiły hale magazynowe stając się nieodłącznym elementem procesu magazynowania i transportu. Ich funkcjonalność znana od lat sprawia, że niezmiennie pomimo postępu techniki trwają one w swojej podstawowej formie. Te kilka desek, wsporników i gwoździ były świadkami, jak człowiek leciał w kosmos, lądował na księżycu czy klonował żywe organizmy. Twór zaiste genialny... przetrwał tyle zmian w każdej sferze gospodarki.

Dziś trafia on do naszych domów i mieszkań. Relatywnie tani, ogólnodostępny produkt znakomicie poddaje się reanimacji i zmianom jego przeznaczenia. Palety dają finalnemu odbiorcy wręcz nieograniczone możliwości aranżacji. Za ich pomocą stworzymy wszelkiego rodzaju stoliki, siedziska, dekory, półki czy regały. Produkcja palet nabiera zatem całkiem nowego znaczenia, wraz z nadchodzącą do nas modą z krajów skandynawskich producenci palet drewnianych mogą z pewnością liczyć na otwarcia całkiem nowego rynku zbytu wykreowanego przy pomocy rzeczywistego popytu ze strony odbiorców chcących uzyskać niebanalny wygląd własnych wnętrz.

Ukazane poniżej fotografie to jedynie luźna inspiracja mająca na celu popchnięcie wszystkich ciekawych nowych rozwiązań do własnych aranżacji i wdrażania nowych pomysłów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz